Sprzęt

Jesteśmy jednostką badawczą koncentrującą się na eksperymentach z zakresu nauk poznawczych, neurofizjologii i neuronauki. Wykorzystujemy techniki takie jak eye‑tracking, TMS, EEG oraz tradycyjne metody psychofizyczne. Na laboratorium składa się wejściowy korytarz/poczekalnia dla osób badanych oraz 4 pomieszczenia badawcze, o różnych funkcjach związanych z przeprowadzanymi badaniami. Ponadto, lab dysponuje centralnym pomieszczeniem kontrolnym.

System Motion capture Optotrak Cetus
optotrak
Optotrak jest badawczym systemem motion capture (mocap) wyposażonym w trójwymiarową kamerę śledzącą oraz umieszczane na rękach markery emitujące światło podczerwone. System wykorzystywany jest w badaniach nad biomechaniką ruchu człowieka.
(TMS) Przezczaszkowy stymulator magnetyczny  
tms
System  Rapid 2 Plus 1 firmy Magstim umożliwia stymulację mózgu indukując w nim prąd za pomocą impulsów magnetycznych. Metoda ta również pozwala stymulować głęboko położone i inaczej niedostępne obszary korowe. Rapid 2 Plus 1 umożliwia zarówno na generowanie pojedynczych impulsów jak i wieloimpulsowej stymulacji o wysokich częstotliwościach.
Neuronawigacja TMS Brain Sight
nawigacjatms
Zintegrowana z systemem Rapid 2 Plus 1 neuronawigacja pozwala na śledzenie położenia cewki magnetycznej względem specjalnego znacznika umieszczanego na głowie osoby badanej. System ten dzięki wykorzystaniu wcześniej pozyskanych skanów MRI mózgu umożliwia na precyzyjne umieszczenie cewki magnetycznej. Pozwala to na dokładną stymulację pożądanego fragmentu mózgu u każdego uczestnika badań.
System EEG Biosemi
eeg
64-kanałowy, z możliwością rozbudowy do 256, system do badań elektorencefalograficznych firmy Biosemi. System ten dzięki zastosowaniu aktywnych elektrod nie wymaga do sprawnego działania specjalnego izolowanego elektrycznie pomieszczenia oraz umożliwia szybkie przygotowanie osoby badanej do procedury.
Okulograf (eye-tracker) Hi-speed 500 SMI

Hi-Speed 500 wykorzystuje specjalistyczną kamery HD i zaawansowane algorytmy rozpoznawania obrazu, pozwalające śledzić ruch oka z częstotliwością próbkowania na poziomie 500 mHz. Dzięki swym parametrom technicznym, ergonomicznemu kształtowi i wygodnemu w pełni regulowanemu podparciu na podbródek, może on dokonywać niezwykle precyzyjnych pomiarów ruchu oka.
Okulograf (eye-tracker) RED SMI
okulograf2
Dzięki zwartej modułowej budowie RED pozwala na prowadzenie badań ruchów oka, które nie wymagają tak dużej precyzji jak badania z wykorzystanie Hi-speed, ale za to umożliwiają:

  • Bezinwazyjny setup pozwalający na śledzenie wzroku osoby badanej.
  • Możliwość wykorzystania z monitorami i telewizorami od 19″, 22″ do 60″  i obrazem z rzutnika do 300″.
  • Swobodę ruchów głowy 40 cm na 20 cm przy 70 cm odległości od urządzenia.

 

Okulograf (eye-tracker) Mobilny Dikablis
okluograf3
Całkowicie mobilny eye-tracker. Dzięki łączności bezprzewodowej i zestawie baterii, które można przyczepić na pasku lub umieścić w torbie, eye-tracker ten pozwala na badania, w których osoba badana wchodzi w interakcje w naturalnym środowisku.
Duży zasięg urządzenia (do 300m) oraz jego niewielki rozmiar i waga daje OB sporą dozę swobody.
Systemy padów Lumina marki Cedrus
lumina
cedrus
Systemy padów zaprojektowane specjalnie do udzielania przez badanych odpowiedzi w różnego rodzaju eksperymentach.
superlab smi fsl-logo
ergoneers MM bproduct
biosemi ndi cedrus_logo
magstimLogo